Американська дипломатка Джулі Девіс офіційно завершує свою каденцію в Україні. Очільник вітчизняного зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга провів фінальну зустріч із посадовицею та висловив їй вдячність. Тим часом на офіційному ресурсі посольства Сполучених Штатів уже оновилися дані про зміну виконувача обов’язків керівника установи.
Про завершення цієї дипломатичної місії інформує Міністерство закордонних справ України в офіційному телеграм-каналі.
Під час розмови Андрій Сибіга особливо відзначив персональні зусилля іноземної колеги. Її робота допомогла забезпечити ефективну взаємодію і конструктивний діалог між державами у складний історичний період.
Чутки навколо звільнення очільниці посольства почали поширюватися у медіапросторі ще наприкінці квітня 2026 року. Тоді впливове видання Financial Times оприлюднило припущення власних інсайдерів. Журналісти пов’язували відставку з імовірним конфліктом поглядів між Девіс та чинним президентом США Дональдом Трампом стосовно обсягів допомоги для Києва.
Офіційний Вашингтон оперативно відреагував на ці публікації.
Представники Державного департаменту США повністю відкинули політичне підґрунтя кадрових змін.
Речник відомства Томмі Піготт чітко пояснив, що Джулі Девіс завершує тривалу кар’єру та планово виходить на заслужений відпочинок. За його словами, вона з гордістю реалізовувала політичний курс Трампа аж до фактичного від’їзду з Києва у червні 2026 року, присвятивши дипломатичній службі загалом 30 років життя.
Хто очолив американське посольство
Слід нагадати, що Джулі Девіс отримала призначення на цю відповідальну посаду особистим рішенням американського лідера у травні минулого року.
Зараз обов’язки тимчасового повіреного у справах США покладено на Деніела Бішофа. До цього моменту він із вересня 2025 року працював на позиції заступника голови американської дипломатичної місії в українській столиці.





