Риба чи м’ясо: що обрати для здоров’я та контролю ваги

Avatar photo

При плануванні раціону багато людей ставлять собі питання — що корисніше для здоров’я та підтримання форми: м’ясо чи риба? Відповідь на це запитання дали вчені Дослідницького інституту Швеції (RISE), які проаналізували поживну цінність обох продуктів.

Чому риба має перевагу над м’ясом

Фахівці з RISE порівняли 41 вид харчових продуктів, базуючись на даних зі Швейцарії, Японії, Канади та Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН. Результати дослідження опубліковані у журналі Communications Earth & Environment.

З’ясувалося, що у багатьох видах риби, таких як лосось, оселедець, анчоуси та мідії, міститься більше білка, ніж у традиційних видах м’яса — курятині, свинині та яловичині.

Переваги морепродуктів

Риба є не тільки багатим джерелом білка, а й містить необхідні організму омега-3 жирні кислоти, селен і йод. Як підкреслює президент Іспанського товариства дієтології та харчових наук Хесус Роман Мартінес, ці елементи життєво важливі для людини, а організм самостійно їх не виробляє.

До найкорисніших видів морепродуктів відносяться:

  • дика горбуша та нерка;
  • сардини, оселедець і анчоуси;
  • мідії та устриці.

М’ясо vs риба: що обрати для дієти

За словами професора фізіології з Університету Гранади Еміліо Мартінеса, риба містить значно менше жиру — близько 12% від загальної маси, тоді як у м’ясі ця цифра сягає 30%. Це робить рибу ідеальним вибором для тих, хто дотримується дієти або прагне контролювати свою вагу.

Особливу увагу дієтологи радять звернути на коропа, тілапію та атлантичну рибу-саблю, які особливо корисні для дитячого організму завдяки високому вмісту вітаміну D та омега-3 кислот.

Чому ми їмо недостатньо риби

Попри численні переваги, споживання риби залишається недостатнім. За словами Елінор Халлстрем з RISE, люди схильні недооцінювати користь морепродуктів. Міністерство у справах споживачів Іспанії рекомендує їсти не менше трьох порцій риби на тиждень.

Основною причиною низького споживання є висока ціна риби порівняно з м’ясом. Одним із рішень могло б стати широке впровадження технологій глибокого заморожування морепродуктів у місці їх вилову, що допоможе здешевити продукцію для кінцевого споживача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

Дослідники назвали три серйозні довгострокові наслідки COVID-19 у дітей

Наступний пост

Кількість жертв ракетної атаки на Київ уточнено: серед загиблих — двоє дітей

Схожі публікації