Ціновий шок на ринку геймінгу: продажі Xbox та PlayStation впали до історичного мінімуму

Avatar photo
Ціновий шок на ринку геймінгу: продажі Xbox та PlayStation впали до історичного мінімуму

Криза напівпровідників диктує нові жорсткі правила.

Справжній колапс зафіксували аналітики у травні 2026 року. Для бренду Xbox цей місяць став абсолютно найгіршим за весь час існування платформи. Японська компанія PlayStation показала мінімальні результати продажів за останні чверть століття. Головною причиною падіння ринку обладнання став ШІ-бум, який спровокував шалений дефіцит чіпів пам’яті.

Водночас геймери почали витрачати значно більше грошей на самі ігри та сервіси підписок. За рік ці витрати підскочили на 25%. Це компенсує компаніям апаратні збитки.

Яскравим прикладом парадоксу ринку є фінансовий звіт Microsoft. Стрімке подорожчання пристроїв забезпечило американському гіганту зростання виручки на 7%. При цьому реальні штучні продажі девайсів впали на 12%. Фірма отримує більший прибуток з кожної окремої одиниці товару.

Японські конкуренти опинилися у значно гіршому становищі. Загальні споживчі витрати на залізо від Sony рухнули на 43%. Кількість куплених приставок скоротилася на 58%.

“Середня ціна нової ігрової консолі в травні сягнула 502 доларів, що на 14% більше, ніж рік тому – тоді показник становив 440 доларів. Середня ціна PS5 у США піднялася до $672 (+33%), Xbox Series X|S – до $524 (+22%)”, – діляться аналітичними даними журналісти з Insider Gaming.

Зараз лідерство впевнено утримує портативна Nintendo Switch 2. Вона очолює рейтинги за доходами та штучними продажами у 2026 році. Але навіть цей виробник вимушено переглядає цінники.

Уже з 1 вересня вартість Switch 2 зросте до 499,99 доларів. Це відбудеться менш ніж за рік після релізу. Майже одночасно, з 1 серпня, Microsoft додає 100 доларів до вартості Series S та Series X. Експерти прогнозують, що компоненти подорожчають удвічі до осені 2027 року, а Sony готує своє оголошення.

Подібні фінансові проблеми зачепили й інші відомі бренди. Через кризу напівпровідників компанія Valve суттєво змінила цінник своєї майбутньої Steam Machine. Найдешевша комплектація з накопичувачем на 512 ГБ коштуватиме 1049 доларів, а за версію на 2 ТБ доведеться віддати 1349 доларів. Хоча початковий очікуваний прайс становив усього близько 750 доларів.

На тлі кризи Microsoft намагається діяти на випередження. Американці офіційно розкрили деталі консолі наступного покоління під кодовою назвою Project Helix. Відомо, що гібридна система отримає кастомний чіп від AMD для запуску консольних та комп’ютерних ігор. Тестові версії для девелоперів планують розіслати у 2027 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост
Огляд можливостей особистого кабінету Parik24

Огляд можливостей особистого кабінету Parik24

Схожі публікації
Секрети надзвичайного довголіття: що ДНК 117-річної іспанки розповіла вченим

Дефіцит пам’яті штовхає ціни вгору: електроніка у 2026 році подорожчає на п’яту частину

Світовий ринок споживчої електроніки входить у рік із тривожним трендом. Виробники попереджають: через гострий дефіцит оперативної пам’яті смартфони,…
Читати далі